Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2010

ΣΟΚ ΣΤΟ 93' ΜΕ ΟΝΟΥΑΤΣΙ..........

Ο καλός ο... Καπετάνος στη φουρτούνα φάνηκε για τον Ολυμπιακό Βόλου, αλλά ο Ονουάτσι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κράτησε όρθια την Καβάλα στο Πανθεσσαλικό.
Το 1-1 με το οποίο έληξε η αναμέτρηση μπορεί να αφήνει την πικρία στους γηπεδούχους, που κατόρθωσε να προηγηθούν στο 66ο λεπτό με τον κεραυνό του Καπετάνου, όμως από την άλλη, δικαίωσε την αποφασιστικότητα των Αργοναυτών, που είδαν την τύχη να τους χαμογελά στο 93' και να αποδεικνύει πως στο ποδόσφαιρο, τίποτα δεν τελειώνει αν δεν σφυρίξει ο άρχοντας του αγώνα.
Το ματς τα είχε όλα, τρεις αποβολές παικτών, μια προπονητή (Κάσπερτσακ) και μία προέδρου (Στ. Ψωμιάδης). Ο Ονουάτσι πήρε το δρόμο για τα αποδυτήρια αμέσως μετά την ισοφάριση, ο Μόνχε -αδίκως- αποβλήθηκε στο 45ο λεπτό για χτύπημα στον Καρντόσο, ο οποίος με τη δεύτερη κίτρινη που αντίκρισε πήρε το δρόμο και εκείνος για τα αποδυτήρια.