Παρασκευή 1 Ιουλίου 2011

EΠΙΔΕΙΞΗ ΙΣΧΥΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΕΡΒΟΥΣ

Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψε τον επαναληπτικό με την Τρε Πένε, η Ραντ Βελιγραδίου, η οποία επικράτησε, εντός έδρας, με σκορ 6-0 στον πρώτο αγώνα του 1ου προκριματικού γύρου του Europa League.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού Βόλου δεν δυσκολεύτηκε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης από την ομάδα του Σαν Μαρίνο, με τον δείκτη του σκορ να είναι ήδη στο 4-0 από το 25ο λεπτό.

Πολύ δυνατό ξεκίνημα για την σέρβικη ομάδα, η οποία προηγούταν με 4-0, από τα πρώτα 25 λεπτά, με τα τέρματα των Στανόγεβιτς (πεν.6’, 13’), Κόγιτς (9’) και Μρκέλα (24’).

Στο τρίτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου ο Κόγιτς (48’) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0, ενώ το τελικό 6-0 διαμόρφωσε από το 66ο λεπτό ο Πρσο. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν και με παίκτη λιγότερο από το 53’, λόγω της αποβολής του Φραντζεσκόνι.